Hakkımızda

Hakkımızda

Bundan on sene öncesi “nitelikli sanat eğitimi” ve “sanata duyarlı mutlu bireyler yetiştirme” ilkeleriyle yola çıkan sanat merkezimiz öyle çok yol katetti ki… Bu süreçte öğrencilerimiz, almak istedikleri eğitim doğrultusunda alanında hem ilerlediler hem de içlerindeki sanat coşkusunu hayatlarına katıp, onları güzel noktalara taşıdılar.

Vereceğimiz eğitimi “kurum” mantığının ötesine taşımak bizler için çok önemliydi. Müzik, ‘zor ve uzak’, resim ‘yapılamaz’, drama ‘başarılamaz’ olmamalıydı. En önemlisi, bu alanların değerinin öğretilmesi; sıcak, güven duygusu veren, başarma gücünü kamçılayan fiziksel bir ortamda özverili eğitmenlerle sürdürülmesi gerekliydi. Bu noktayı atlamamaya ve bu düşünceye sadık kalmaya özellikle dikkat ettik ve hala bu düşüncenin izinden gidiyoruz. Böylelikle, sevgi isteyen ve çok çalışmayı gerektiren sanata sanat merkezimiz olarak bir nebze de olsa katkıda bulunduğumuzu düşünüyoruz. Nitekim, yıllardır özverili, disiplinli ve çalışkan bir kadroyla eğitim veren kurumumuzun başarıları da bunu kanıtlar niteliktedir.

Bugün sanat merkezimizde resim yapan çocuklarımız evlerine mutlu dönüyor, piyanonun tuşlarına dokunan öğrencilerimiz hayata daha farklı bakıyorlar, resim yapan öğrencilerimiz hayal güçlerinin peşine çoktan düştüler bile…

Eğer bir gün yolunuz yapmak istediklerinizle kesişirse, bizler buradayız. Ve sizleri bekliyor olacağız…

Duru Sanat Merkezi olarak kaliteli eğitimi kendimize amaç edinerek derslerimizi yeni yerimizde devam ettirmekteyiz.

MÜZİK

Aklınıza gelebilecek her türlü enstrümanla ilgili olarak alanlarında uzman akademisyen ve müzisyen hocalarımız eşliğinde yeni hobiler edinebilir veya hayalinizdeki üniversiteye ve liseye kolayca yerleşebilirsiniz.

ŞAN

Şan, diyaframın güçlendirilerek doğru nefes alma ve sesin doğru kullanılmasını sağlamaktadır.Alacağınız şan eğitimi sayesinde gerek sahne sanatlarını sergilerken gerek iş hayatınızda katılacağınız zorlu toplantılarda nefesinizi ve sesinizi etkin bir şekilde kullanarak başarıya ulaşabileceksiniz. Solfej, dikte – deşifre – kulak eğitimlerini kapsamakta olup müzik eğitiminin iskeletini oluşturmaktadır. Dikte eğitimiyle ilk defa duyduğunuz bir melodiyi notaya dökmeyi, deşifre eğitimiyle de ilk defa gördüğünüz bir notayı akıcı bir biçimde okumayı öğrenirsiniz.

TİYATRO

Ses – nefes, diyafram, diksiyon, doğaçlama – mimik, rol ve sahne çalışmaları, şan – işitme – ritm – ezgi, genel kültür ve tiyatro tarihi eğitimleri verilmektedir. Eğitim sonunda öğrenciler çeşitli tiyatro oyunlarını sahnelerler.

YARATICI DRAMA

Birlikte çalışma becerisi, Çözüm üretme yeteneği, Heyecan kontrolü, Dinleme becerisi, Empati kurma ve Sosyal gelişim, Hayal gücü ve Yaratıcılık, Motivasyon, Duygularını tanıma ve değerlendirebilme, Öfke kontrolü, Kaygı ve stres kontrolünü hedefleyen programdır.

RESİM

Resim eğitimi 3 yaş ve üzeri çocuklarda yaratıcılığı artırmak amacıyla verilmektedir.3 yaş üzeri çocuklarda sanat eğitimi, büyük küçük kas motor koordinasyonunun gelişimini ve el-göz koordinasyonunun gelişiminin desteklenmesinde büyük önem taşır. Sanat eğitimi alan çocuk kavramsal zekasının gelişiminin yanı sıra sosyal gelişimi açısından da paylaşma, işbirliği kurma, sözlü iletişim kurma yetilerini geliştirmektedir. Bu alanda pedagojik formasyon sahibi eğitmenlerden ders alan öğrenci, fiziksel ve zihinsel gelişiminde ciddi bir yol kat etmiş olur.

Kurslarımız